Ať prezident Pavel pošle své děti do války, aby bojovaly za Prahu, vzkazuje generál Blaško

Má zkušenosti s tím, jaké je to přijít o syna. Generál Hynek Blaško i s touto optikou nahlíží na zbytečně zmařené životy v rámci konfliktu na Ukrajině a přeje si jeho brzké ukončení. 

»Hrozně by se mi líbilo, když nás pan prezident cpe do války s Ukrajinou, kdyby tam poslal své dva hošíky, aby nám ukázali, jací jsou to ‚gerojové‘ a jak budou na Ukrajině bojovat za demokracii a za Prahu,« uvedl v rozhovoru pro iportaL24.cz současný europoslanec a vedoucí kandidát »ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR – proti přijetí eura«, která sdružuje osm vlasteneckých subjektů (více zde) pro červnové volby do Evropského parlamentu…

Pane generále, jste lídrem nepočetnější tuzemské koalice, která jde do voleb do Evropského parlamentu. Je rekordní spojení osmi stran a hnutí něčím, co podle vás má smysl, nebo může platit také varianta, kterou známe z Čapkovy pohádky Jak pejsek s kočičkou dělali dort?

Rozhodně si nemyslím, že by to bylo něco, jako když pejsek s kočičkou pekli dort. To, že je v naší koalici zastoupeno osm stran, je výsledek obrovské práce, přesvědčování a komunikace s lidmi, aby opustili svá ega a přestali říkat, že to zvládnou sami. Najednou pochopili, že spojení je určitá cesta k tomu, aby se něco získalo. Říkám »něco«, protože momentálně usilujeme o křesla v Evropském parlamentu, tak by se to snad mohlo zúročit právě v těch křeslech.

Kdybyste měl pojmenovat hlavní styčné body těch osmi stran a hnutí, co by bylo tím nejdůležitějším?

Už podle názvu je patrné, že nás spojuje myšlenka samostatnosti České republiky vzhledem k tomu, co se dneska děje. Existují snahy o to, vzít státům právo veta a s tím je spojeno to nejhorší a pro nás nejméně přijatelné – aby národní státy de facto přestaly existovat. S tím je spojená ještě další věc, že se tady horuje pro to, abychom přijali euro a zřekli se naší národní měny. Ale v momentě, kdy to uděláme, tak se veškeré cesty z této organizace uzavřou. Pro nás to bude znamenat konečnou – s malým »k«, samozřejmě nemyslím Kateřinu…

A tím dalším, co nás spojuje, je téma Green Dealu, což je čisté politikum, které nemá s realitou vůbec nic společného. Profilujeme se tak, že chceme, aby byla Zelená dohoda pro Evropu buď úplně zrušena, nebo aby bylo jednoznačně řečeno, že některé konkrétní normy jsou naprostý a absolutní nesmysl. Příkladem za všechny budiž emisní norma Euro 7. To auto je prostě nevyrobitelné…

No a ještě musím zmínit hodně skloňovanou otázku i v naší společnosti, a tou je migrace. Je potřeba všemi dostupnými prostředky, jednáními, a dalo by se říci i silou, zabránit v prvé řadě nelegální migraci.

Z těch bodů, co vás jako Alianci spojují, se s dovolením zastavím u dvou. Mluvil jste o možném zrušení práva veta členských států EU i o přijetí eura. Shodou okolností sedí momentálně na Hradě jiný generál a ten oba tyto body v ne tak dávné minulosti otevřel. Proč to podle vás udělal? Jakou k tomu má motivaci?

Do hlavy mu pochopitelně nikdo nevidí, ale hodnotím to z jeho strany jako podraz na občany. Jinak se to zkrátka nedá nazvat! A když jsem poslouchal jeho projev v Evropském parlamentu, tak jsem se styděl za takového prezidenta. A může si o mně myslet, co chce, stejně jako já si můžu myslet cokoli o něm. Prostě se za něj stydím! Tečka.

A co se týče eura, nebo respektive zrušením práva veta, oni argumentují, že by nějaký malý stát jako třeba Česko prostřednictvím toho veta vydíral ostatní státy. Ale tak to v žádném případě není! Každý stát, pokud má tuto možnost, sleduje svoje zájmy. Sleduje zájmy svých občanů. Tudíž pokud se mu toto právo odebere, je konec. K čemu budeme potřebovat vládu? K čemu budeme potřebovat parlament, Senát, prezidenta? Najednou jsou úplně zbyteční! Protože veškerý diktát přijde z Bruselu. Tady máte směrnici a podle ní budete postupovat. A běda, jestli ne! A totéž se týká jejich snah vytvořit přes odebrání práva veta jeden velký evropský superstát. To už samo o sobě je naprosto scestná myšlenka, která maže rozdíly mezi Němci, Francouzi, Čechy, Slováky a tak dále. Budeme jedna hmota, kterou oni budou nějakým způsobem hníst a diktovat jí, co bude dělat a jak bude žít. Toto je naprosto nepředstavitelné!

Ještě bych se zatavil u zmiňovaného Green Dealu. Shodou okolností jsem byl tento týden na tiskové konferenci Sociální demokracie, kde zaznívalo, že je potřeba chránit životní prostředí. Skutečně si nemyslíte, že bychom měli pro naše ovzduší něco dělat? A nebo je problém jen v nastavení Zelené dohody pro Evropu?

Ta dohoda je nastavená úplně blbě! Jenom jeden příklad za všechny. Pusťte si televizi, až budou na Nově nebo na České televizi zprávy o počasí. Koukáte na ně?

Abych se přiznal, tak jen po očku…

Ale jistě víte, že tam jsou záběry na to, jak oblaka putují. Vysoká, nízká oblačnost, putuje to a jde bůhvíkam. Proto se jedná o naprosto scestnou záležitost, že tady chtějí budovat vysokou modrou zeď, aby sem čoudy ze zbytku světa nešly.

A navíc vůbec neposlouchají argumenty odborníků, kteří říkají, že oxid uhličitý je zase jen politikum, protože obsah CO2 v atmosféře představuje naprosto minimální hodnoty. A nikdo nikdy neřekl a nevyargumentoval to, že by se dramaticky změnil poměr složení atmosféry.

Druhá věc je ta, že samozřejmě souhlasím s ochranou životního prostředí, ale v rozumné míře. To například znamená, aby občané třídili odpad. Ať je možno umělou hmotu recyklovat, aby se mohla znovu použít, a další a další aspekty s tím spojené. Hlavně při tom používat zdravý selský rozum. Kdyby tohle, co se tady dnes děje, viděli naši předkové, tak by se zbláznili. Zahodili by lopaty, vidle a šli by od toho. Bohužel, problém je v tom, že se nedopřává sluchu a argumentům odborníků, ale politiků. Takže kdyby to bylo tak, jak to má být, pak by člověk, který se odborně zabývá klimatem a aspekty, jež z toho vyplývají, měl být poradcem nějakého politika. A hlavně mu nedovolit, aby plkal takové nesmysly. Když to pozoruju, docházím k jasnému závěru. Mám vysokoškolský diplom, ale je mi teď k ničemu a můžu ho zahodit, protože nic z toho, co jsem se učil, není pravda. Totéž se týká i maturitního vysvědčení, a mohli bychom ještě uvažovat o tom, že základní vzdělání mě taky minulo…

Další věc, kterou máte ve vaší koalici společnou a jíž jste dosud nezmínil, ale padla na vaší nedávné tiskové konferenci, je mírový postoj ke konfliktu na Ukrajině. Může do toho vůbec Česká republika promlouvat, vždyť to je záležitost především válčících států nebo větších evropských či světových mocností, nebo se mýlím…?

Rozhodně bychom se měli v tom konfliktu angažovat. Ale diplomaticky, a ne dodáváním zbraní a živením války. Kvůli tomu všemu, co tam posíláme, denně hynou tisíce lidí na jedné i druhé straně. Tak co to má za smysl? Chtějí ti Anglosasové zlikvidovat Slovany? Rozumíte tomu? Navíc když víte, že tam bylo několik příležitostí k tomu, aby ten konflikt vůbec nevznikl!?

Byly Minské dohody. Jedna a dva. Posléze Angela Merkelová vystoupila a řekla, že to bylo jenom na oko, aby se měli čas připravit na válku. A druhá záležitost, která mi vrtá hlavou, byla, když všichni na Západě i ti naši elitáři viděli, jak Putin hromadí vojska a zbraně u hranic, že nic nedělali. Asi bylo jasné, že se nechce jen podívat, jak to vypadá na té Ukrajině přes dalekohled…

Už tehdy měly probíhat diplomatické aktivity, už tehdy měly být obě strany přinuceny zasednout za jednací stůl. Je sice pravdou, že Zelenský měl rozum, ale ten rozum druhý den ztratil pod tlakem Anglie a dalších západních zemí. Pro mě osobně je ten konflikt naprosto neuchopitelný a nepochopitelný. Že se to neustále nechává prodlužovat a prodlužovat, že se tam dodávají zbraně a tak dále, přičemž každému musí být zcela jasné, že Rusko prostě porazit nelze. Jak dlouho si chtějí ještě hrát? Když do toho navíc přistupuje fakt, že je to jaderná velmoc, která by byla schopná během pár minut zničit celý svět. Mají zkrátka takový arsenál, který jim to umožňuje. Oni se schovají na Sibiř, kam to možná nespadne nebo tam nic nebude, ale co my tady v Evropě…? Vždyť se podívejte, kdyby něco spadlo na Prahu, tak tady nic není – ani kámen na kameni. Je to hrozný!

Myslím si, že obě dvě strany by měly konečně vzít rozum do hrsti a začít jednat. A Západ by měl konečně přestat ten konflikt živit!

V téhle souvislosti se opět vracím k Minským dohodám. Kdyby byly dodržované, kdyby se postupovalo podle stanovených vzdáleností, ve kterých se můžou nacházet těžké zbraně a ve kterých rakety, a že je tam jakási linie, za kterou ani jedna strana nepůjde, byl by klid. Jenže když je to jen naoko a Západ se tímto jen snažil získat čas, tak sorry.

Vybavuji si nedávný rozhovor exprezidenta Václava Klause pro CCN Prima News, kde kritizoval – aniž by jmenoval – české političky, že chtějí vraždit. Proč jsou podle vás české elity v tomto konfliktu tak aktivní? Neumějí si představit, jaké to je, přijít o blízké osoby? Ptám se vás jako člověka, který tuto zkušenost se synem, ačkoli v jiné souvislosti, má…

Oni si možná myslí, že když takhle budou postupovat, získají určitá privilegia, ale já se domnívám, že je to jako s Jidášem. Tím, že prásknul, s prominutím, svého nadřízeného, to také odskákal.

Vezměte si, že je to jak s problémem migrace. Opravdu myslíte, že všechny, kteří se dneska zasazují o to, aby se ti chudáci z Afriky dostali do Evropy, a jsou islámského vyznání, bude někdo šanovat. Kdepak, ty zabijou jako první! Protože to jsou podrazáci, kteří si nezaslouží, aby fungovali v té nové společnosti. Tak je všechny poházejí z desátého patra, vždyť ty obrázky jsou jasné. Je to hrozné, co se dneska děje. A co za tím stojí? Moje krédo zní, že když nevíš, co za tím vším je, tak za tím stoprocentně stojí peníze. Korupce jako blázen!

A ještě říkám jednu věc: promluvte si s maminkami těch čtrnácti padlých vojáků, kteří bojovali v Afghánistánu za Prahu, co je to ztratit svého potomka. Já to vím. Ale zeptejte se jich, ať vám řeknou, jak prožívají celou tu záležitost, když měli třeba jediného syna a on tam zůstal. Ať už z jakékoliv příčiny nebo v jakékoliv situaci. Takže ten, kdo to neví a kdo si nic takového neprožil, tak bude jen nastrkovat druhé? A vůbec by se mi hrozně líbilo, když nás pan prezident cpe do války s Ukrajinou, kdyby tam poslal své dva hošíky, aby nám ukázali, jací jsou to »gerojové« a jak budou na Ukrajině bojovat za demokracii a za Prahu. Proč to neudělá? To by přece bylo gesto jako prase!

Sám jste řekl, že víte, jaké to je ztratit. V souvislosti s problémem pedofilie, s nímž máte bohužel rodinnou zkušenost, se vás zeptám, jak se díváte na módní trend LGBT+? Je to něco, co má opodstatnění, nebo jde v podstatě o legalizaci sexuálních úchylek od A do Z?

Jak říkají chlapi v hospodě – je muž čili mužské pohlaví a žena čili ženské pohlaví. Všechno ostatní je diagnóza.

Když dovolíte, na závěr bych se ještě zastavil u vaší Aliance. Řekl jste, že bylo potřeba potlačit ega. Ano. Ale přesto mi to nedá – neměla by být vlastenecká koalice ještě mnohem širší, protože mě napadá celá řada subjektů, jež by se k ní mohly programově lousknutím prstu připojit?

Máte absolutní pravdu, že by to tak být mělo. Jenže jsou tady osoby, které sice jaksi navenek mluví o spojování, ale nedělají pro to vůbec nic, ba naopak. A proto mě hrozně mrzí, že ta naše aliance je ve své podstatě ve veřejném prostoru potlačována a že vůbec nemáme prostor, je jenom pětikolka, ANO, SPD s Trikolorou a pak ještě možná Svobodní, a to je tak všechno. Jako by nikdo další neexistoval. Tohle je všechno jiné než rovný politický souboj! Bohužel…

Petr Kojzar

Převzato z webu iportal24.cz


 

Sdílejte prosím tyto informace...