Vladimíra Vítová – Informace pro ty, kteří nechodí k volbám

Posledních voleb do EP v roce 2019 se zúčastnilo jen 29 % oprávněných voličů (2,4 mil). To znamená, že z cca 8,3 mil oprávněných voličů jich k volebním urnám nepřišlo 5,9 mil. Proč? Přijdou k volbám letošním?

Jedni tvrdí, že je politika vůbec nezajímá. Jiní, že není koho volit. Další, že politika je špína a volby podvod a nemají důvod se na nich podílet. Ti zbylí jsou prostě lhostejní ke své vlasti, k lidem, kteří zde žijí i k sobě samým.

Ale proč mají lidé takové názory?

Ti lhostejní, které politika nezajímá, žijí v ve svém uzavřeném světě, ve své kajutě na Titanicu. Opevnili se ve svém soukromí, nehledě na společnost jako celek, ačkoliv jsou její součástí. A ta jejich kajuta se tak s Titanicem potopí.

Ti, kteří tvrdí, že politika je špína a volby podvod, se bojí, aby se „neumazali“, a tak se raději stáhnou před každým problémem a jeho řešení nechají na těch druhých.

A ti, kdo říkají že nemají koho volit, jsou líní zorientovat se v politických programech. Jsou pohodlní a rezignovali na jakoukoliv snahu něco změnit. Jen je baví nadávat – a to všem kromě sebe!

Proč je důležité k volbám jít a volit. Zde předkládám důvody:

  1. Svou neúčastí nevyřešíte problémy své rodiny ani celé společnosti. Naopak, prodloužíte agónii současného politicko-ekonomického systému a ponecháte u moci jeho strůjce, představitele a vykonavatele všeho, co byť jen v duchu odmítáte.
  2. Pokud byste vy všichni přišli k volbám a zvolili stranu, která naplňuje vaše požadavky na fungování společnosti, tato strana by volby suverénně vyhrála. Vyhrála by je i v případě, pokud by vás přišla jen polovina! Proč to neuděláte? Přece každý z vás má nějakou představu, v jaké společnosti a v jakých podmínkách chce žít. Vezměte tedy tuto svou představu, najděte si stranu s programem, který je vám blízký, a přijďte k volbám. Nevolte však tzv. „menší zlo“, ale zvolte DOBRO. Je to tak prosté!

Vladimíra Vítová, předsedkyně ANS Praha, 3.3.2024


 

Sdílejte prosím tyto informace...