Šatna okresního přeboru poráží Nutellu

Když je naše ekonomická situace tristní, tak se mi zdá, že členové vlády se snaží pro občany připravovat alespoň nějaká povyražení.

Když mi posílali lidé do mé fb skupiny Petr Hannig – FANKLUB příspěvky, ve kterých vystupoval premiér Fiala coby zákazník v hypermarketech v ČR a v sousedním Německu, tak jsem si myslel, že to je velice zdařilý podvrh. A protože Facebook velice přísně kontroluje, aby se v jeho sociálních sítích nedařilo fejkům, tak jsem ty příspěvky raději do skupiny neschvaloval. Myslel jsem si, že by bylo škoda, aby kvůli nějaké velice podařené vtipné kreaci, kterou někdo za pomoci umělé inteligence sestavil, a kde premiér vypadal velice věrohodně, admini Facebooku naši úspěšně se zvětšující skupinu už s více jak 8600 členy takzvaně zařízli.

Ale ouha. Ukázalo se, že se jednalo o skutečnost. Že premiér, který se chtěl takzvaně přiblížit lidu, skutečně nakupoval a ještě nákup komentoval. Snad měl na mysli to, že se obchodní řetězce umoudří a i nám, občanům ČR, začnou účtovat rozumné ceny.

Ale to se šeredně mýlil. Obchodníci, kteří považují náš trh, jako vhodný pro odkládání zboží horší kvality za vyšší ceny než ve svých zemích, neznají jakýkoliv pocit hanby. Vždyť jsme v kapitalismu, pane premiére, copak to nevíte? Po dobrém s nimi nic nesvedete. Už se o to pokoušel bývalý ministr zemědělství. Stálo ho to ministerské křeslo. Myslím, že se jmenoval Nekula, či Nekola. Ale o to teď nejde. Ministři přicházejí a odcházejí a žádnou stopu ve vědomí lidí nezanechávají. Peníze totiž vládnou nad vším. Žádnou morálku nečekejme. Samozřejmě, ztráta premiérského křesla Petru Fialovi nehrozí.

To byl slavný kousek pro pobavení národa, pro který se vžil pojem »Premiér Nutella«.

Snad, aby byl občan ČR neustále oblažován vtipnými kousky z řad nejdůležitějších členů vlády, se svou troškou do mlýna přichází i první vicepremiér Vít Rakušan. Původním povoláním učitel, fušuje do hereckého řemesla. Jako člen nějakého manšaftu s číslem 5, zřejmě působícím v okresním přeboru, v šatně klubu říká ke spoluhráčům: »Pánové tohle nebylo dobrý. Lidi na nás koukají a vůbec nerozumí tomu, co děláme. Zbytečně taktizujeme, hrajeme při zdi. Důvěru mnohých jsme zklamali, jen abychom zůstali ve hře. Přistupovali jsme na kompromisy. Je nejvyšší čas to změnit a vrátit se k tomu, proč jsme to vůbec začali dělat.« A jiný hráč s číslem devět se ho ptá: »A řekls mu to?«. Rakušan: »Komu?« »No Fialovi.« Rakušan: »Řeknu mu to.« A v jiném oblečení, už jako politik říká: »Musíme naši politiku přitvrdit a důrazně dělat jen to, co je správný. A vy mi to přijďte říct na diskuze. Přijmu jakoukoliv kritiku. A samozřejmě bez cenzury.«

Tak to je síla. Když jsem to pouštěl někomu, kdo nevěděl, že to skutečně existuje, tak nevěřil tomu, že to je skutečnost. Ale ano. Je. A proč?. Budou volby do parlamentu EU a STAN se chce od SPOLU nějakým způsobem jakoby oddělit. I když oni ani nemusí dělat takové psí kousky. Mají své jisté, na rozdíl od SPOLU, kde se bude ODSka velice divit, že jediní, kdo se do europarlamentu probojuje, nebude ani Vondra, ani Vrecionová, ale lidovci, protože »správní katolící« budou volit kandidáty KDU-ČSL Zdechovského a Šojdrovou, bez ohledu na extempore Mariana Jurečky z 21. 12. 2023.

Takže teď čekáme, kdy nás začne bavit svou troškou do mlýna i TOPka, aby ty humoristické kousky byly kompletní, protože Piráti nás svými kousky baví nepřetržitě.

Petr Hannig, předseda Rozumných v Alianci za nezávislost ČR

 

Převzato z webu Iportal24.cz – Rozumné pondělí Petra Hanniga


 

Sdílejte prosím tyto informace...