Při volbách do EP pamatujte: menší zlo neexistuje, zlo je zlo!

Dovolím si zde ocitovat signifikantní předvolební diskusi na telegramovém kanále ANS pod článkem, který hovořil o programu ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR. Všichni s programem souhlasili, ale alianci prý volit nebudou, protože nejsme „vidět“ a při volbách by prý jejich hlasy „propadly“.

 

Helca:
Aliance je v podstatě neviditelná, mandát nedostane a hlasy pro ni propadnou. Takže byť je Blaško skvělý kandidát, být na seznamu nadějnější strany, má můj hlas. Takto musím jít cestou menšího zla, ale větší šance na vstup do EP….

 • Daniel Solis: Argumentace úplného pitomce, který vůbec nechápe politiku. Hlasy nepropadají. Hlasy se buďto odevzdají nebo nikoliv. Přece nelze seriózně říci: “nemá cenu žít, když nakonec umřeme”… “nemá cenu bdít, když nakonec usneme”… “nemá cenu jíst, když nakonec vytrávíme”. Takže logika je vadná: “nemá cenu volit, když nakonec vyhraje Fiala”….

Miroslav Šenkeřík:
Bohužel, je to tak. ANS nezná nikdo z “normálních” voličů. Při minulých volbách jsme byli jediní (3 osoby) z celého městečka, kdo je volil. Je třeba daleko víc. Když porovnám nasazení Rajchla s ANS, tak je to propastný rozdíl.

 • ANS:
  Za Rajchlem stojí velké peníze a je zván do medií, protože není žádná opozice a chce zachování systému. Také třeba KSČM a SPD a SVOBODNÍ dávají do kampaně desítky milionů, a protože ani oni neohrožují systém, jsou zváni do médií – na rozdíl od ANS. Copak je tak těžké to pochopit?! Mimochodem, kolik peněz přispěli na kampaň zdejší čtenáři a radilové? NULA! Všichni se mohou podívat na transparentní účet.
 • Iniciativa Kulový blesk:
  Dokud tohle lidi nepochopí a nezačnou být aktivní a zodpovědní – nezmění se nic. Přiznejte se: Jak byste volili, a podle čeho byste se rozhodovali, pokud by všechny politické strany měly rovný přístup do médií? Přístup do médii je podle odstupňované rovnosti. Může být odstupňovaná rovnost z principu rovná? Nemůže. Každý musíte začít sám od sebe. Kolika lidem jste o Alianci řekli?

 

David Cahel:
Proč myslíte, že Rajchl není opozice? Jen na základě toho, že není zván do médií?

 • Pedro Herrero: Podal trestní oznámení na Nelu Liskovou a Jakuba Jaška … a naopak nepodal na řeporyjský prase … co víc potřebujete vědět?
 • ANS: Kdyby byl skutečná opozice, tak do médií prostě zván NEBUDE! J. Rajchl požaduje jen „mírný pokrok v mezích (stávajícího) zákona. Je naprosto stejná „opozice“ jako třeba ANO. Přečetl jste si někdy program PRO?
  • David Cahel:
   Pokud byste znal důvody, pak byste nemohl činit tak jednoduché závěry.
   Například argument, že nechce referendum o vystoupení z EU, protože je pro EU, je úplně lichý. Nechce to nyní, protože ví, že by to nedopadlo tak, jak si většina zastánců vystoupení z EU přeje.

   A takových příkladů je spousta. Myslím, že lidé dělají unáhlené a příliš jednoduché závěry, aniž by znali všechny okolnosti. Já vám fandím, ale snažím se být objektivní a vadí mi, když se lidé, kteří by spolu mohli spolupracovat, začínají napadat. Ničemu to neprosívá, ani vám to nepomůže.
  • ANS:
   Několikrát jsme JR oslovovali, ale nemá o spolupráci pražádný zájem. S jeho tzv. „argumenty“ o vystoupení z EU nemůžeme absolutně souhlasit. Jsou naprosto falešné.
  • Tomáš Vandas, předseda DSSS:
   PRO je jen mainstreamová opozice. Musím se už normálně smát. Před časem jsem byl osloven nejmenovaným regionálním zástupcem strany PRO v Ústeckém kraji, abych svojí účastí, jakožto zastupitel města Bílina, podpořil protest, který se má uskutečnit v Mostě, před základní školou, jejíž vedení prosazuje agendu genderu a LGBT. Účast jsem přislíbil, byl mi zaslán informativní leták, kde jsem uveden spolu s dalšími řečníky. Dnes mi onen zástupce strany PRO volal a moc se omlouval, že prý moje osoba, coby řečníka, na regionální radě PRO v Ústeckém kraji neprošla. Mám prý negativní mediální nálepku. Tak na jedné straně burácení proti vládě a fialové bandě, ale na druhé straně strach, co by tomu řekla média, že tam byl Vandas. Prostě mainstreamová zbabělost. Obrázek si udělejte sami.

Vladimíra Vítová, předsedkyně ANS

Praha 21. 5. 2023


 

Sdílejte prosím tyto informace...