Nedělník Adama B. Bartoše – PÉŤA Z BÁŽIN

O volbách přemýšlím už hezkých pár let – jak v nich uspět, zda jsou férové, co na voliče platí a co naopak ne a tak všelijak podobně.

Tak stokrát jsem uvažoval, zda volby mají smysl, zda někdy měly smysl či zda někdy smysl mít budou. Současné snahy vládní koalice o korespondenční hlasování mne přiměly, abych o volbách přemýšlel po sto prvé.

K čemu jsem dospěl? Pokud vládní návrh projde a volby v roce 2025 budou spočívat na obálkách zaslaných odkudsi z ciziny, kde vláda předtím rozdá občanství (a tudíž volební právo) jak na běžícím pásu potomkům českých vystěhovalců, zbydou oči pro pláč nejen těm, kteří fialovou pětimafii nevolili, ale i těm, kteří pro ni hlasovali. Protože i oni časem seznali, že jde o nejhorší vládu v naší zemi od roku 1948 a o nejneschopnější vládu v evropském měřítku (Hňup je nejméně oblíbeným premiérem ze všech evropských zemí, jak nedávno ukázal jeden průzkum).

Vlastně to potvrzuje i vláda samotná, protože pokud se vážně zabývá snahou o vytváření voličů z potomků ve světě usazených Čechů a Češek (až do čtvrtého kolene), pak tím vlastně sama přiznává, že si nevěří, že se voleb tak, jak jsme je znali, bojí, že má nějaké průzkumy, které si zřejmě nechala interně zpracovat a za kterých nejspíše vyplývá, že v roce 2025 nemá šanci mandát obhájit, pokud něco neudělá.

A tak se vláda rozhodla něco udělat. Když pomohlo falšování voleb v Americe skrze korespondenční lístky kandidátovi bažinného deep statu, proč by nemohlo něco podobného fungovat i pro českou bažinu, že? Amerika náš vzor. Američtí páníčkové to přikryjí i u nás.

Zbývá jen vymyslet, kde vzít ty voliče, od kterých jako ty korespondenční lístky přijdou. Dlouhou dobu to vypadalo, že si za tím účelem vláda pěstuje olbřímí ukrajinskou minoritu, které podlézá všemožnými způsoby (zdravotní péče zdarma, MHD zdarma, ZOO zdarma, uprchlíkovné každý měsíc), ale z nějakého důvodu to ještě není možné dotáhnout do konce – do roku 2025 se s tím nejspíše nedá počítat. Proto je třeba hledat jinde a vytvořit si nového voliče jinak. A nač troškařit? Proč nerozdat občanství rovnou všem, kteří za posledních několik generací odešli z této země? Nejen těm, co uprchli po šedesátém osmém, ale i těm, kteří uprchli před Hitlerem. A proč nejít ještě dál? Třeba těm, kteří na sklonku Rakousko-Uherska hledali štěstí za velkou louží? Že je to absurdní? Ale copak není absurdní vše, co tato vláda dělá? Takže čemu se vlastně divíme? Zkuste vymyslet sebevětší blbost a můžete vzít jed na to, že ji vláda ještě předčí. Takže k zákonu, který by měl zavést korespondenční hlasování (což je samo o sobě nehoráznost, ze které jako sláma z bot čouhá snaha ohnout volby ve svůj prospěch), se snaží přilepit i tento ještě nehoráznější nápad umožnit hlasování všem těm, kteří se v minulosti rozhodli odejít z této země. Tito emigranti se tak stanou „českými občany“, a nejen oni, ale i jejich potomci do čtvrté generace. A navíc – pouze na základě čestného prohlášení.

Je snad přitom nadmíru jasné, že těmto lidem je osud naší země v podstatě lhostejný, protože kdyby nebyl, žijí tu spolu s námi alespoň od chvíle, kdy sametová taškařice vydávaná za „revoluci“ odstartovala novodobou českou historii. Jenomže oni tu nežijí, nevrátili se, žádné pouto k naší zemi už necítí, žijí své životy v jiných zemích, kde chodí k volbám a svým hlasováním ovlivňují to, jak se jim v dané zemi žije. Najednou by ale měli mít právo vybírat ve volbách i české politiky a rozhodovat tak o tom, jak se bude žít nám? Vyberou nám z bezpečí svých nových domovů všechny ty hňupy, všechny ty piráty, všechny ty rakušany, všechny ty pekarové či černochové, jurečky a další ichtyly a psychopaty, kteří nám zkurvili život a budou ho kurvit dál, zkurvili tuto zemi a budou ji kurvit dál – ale jich se to samozřejmě nedotkne. To nevymyslíš…

Známý bonmot o tom, že když jsme nespokojeni s vládou, musíme ji ve volbách vyměnit dříve, než ona vymění nás (tj. voliče), začíná mít hořkou příchuť. Nejenže v celé Evropě běží „velká výměna“, která má v našem prostoru řekněme svoji ukrajinskou verzi, ale ani to zřejmě nestačí. V českých volbách budou volit cizinci, kteří možná v nějakém ze čtyř dozadu jdoucích kolen měli české předky, ale to je asi tak vše, co je s naší zemí spojuje.

Je samozřejmě smutné, že skoro třetina oprávněných českých voličů na volby dlabe, hlasují nohama a myslí si, jak na ten režim vyzráli, když volby bojkotují. No tak místo nich budou hlasovat noví Češi a Češky, které si vláda vyrobí všude po světě. Vládě to je jedno, peníze nesmrdí a hlasy také ne. Hlas jako hlas. Kdo by se přece zajímal, od koho ten hlas je? – hlavní je, že hlas přijde a zajistí vládě pokračování a zdání legitimity.

Můžeme se rozčilovat a ťukat si na hlavu, ale přesně k tomu tato apatie a znechucení volbami vede. Prázdné místo vyplní někdo jiný. Když je ti zatěžko vybrat si z politické nabídky, udělá to za tebe někdo jiný. Ale pak si nestěžuj a nenadávej…

Aby toho nebylo málo, vzkazuje Markéta Pekarová Adamová na sociálních sítích: „Registrace pro korespondenční volbu v zahraničí NEBUDE vyžadovat doložení pobytu úředně ověřenými dokumenty. Návrh zákona upravíme ve 2. čtení, aby stačilo čestné prohlášení a tím vše zjednodušíme.“ Můj kamarád k tomu poznamenal: „Bude stačit čestné prohlášení, že jste českým občanem. Nemusíte ani České republice sdělovat, kde žijete či bydlíte. A nemusíte ukazovat žádné osobní dokumenty. Geniální! Takže vlastně může volit v českých volbách každý obyvatel planety Země. A dokonce i několikrát: může se vydávat za více osob – stačí, když napíše čestné prohlášení.“

A já dodávám – tohle bude Hňupovi závidět i strýček Joe. Americká bažina jsou hustý magoři, ale na českého „Péťu z bážin“ nemají…

Výše načrtnutá představa voleb je skutečně šílená. Až by se chtělo zakřičet – to raději nic, než tohle, to raději ty volby úplně zrušte a přestaňte to divadlo na demokracii hrát a vládněte nám skutečně totalitně, jak to vlastně celou dobu děláte (jen to maskujete frázemi o demokracii). Aby o věcech veřejných rozhodovali ti, kteří tu nežijí (zatímco ti, co tu žijí, to ignorují), to už je skutečně naprostý úpadek demokracie a vůbec liberalismu jako takového.

Vážně tak hrozí, že volby do Evropského parlamentu, které se budou konat letos na jaře, budou možná posledními volbami, které byly jakžtakž normální. Proto k nim určitě přijďte a volte naši Alianci za nezávislost ČR.

Vlasti a národu zdar!

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie
člen Aliance za nezávislost ČR

 

Převzato ze stránek Národní demokracie


 

Sdílejte prosím tyto informace...